Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Çöldeki İzler Full hd izle

FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Çöldeki İzler Full hd izle

Avustralya yapımı dram ve biyografik türdeki film Çöldeki İzler 2014 yılında ülkemizde vizyona girmiş yapımlardan bir tanesi. John Curran’ın yönetmenliğini yaptığı filmin baş rollerini Adam Driver, Mia Wasikowska ve Emma Booth üstleniyor.
Çöldeki İzler izleyebileceğiniz yapımın konusuna gelince; Robyn Davidson adındaki bir kadın 1977 yılında Batı Avustralya Brisbane’den çöl ortasında bulunan Alice Springs’e gitmeye karar verir. 24 yaşındaki genç kadın bu yolun tamamını yürüyerek tamamlamak isterken, bu duruma ailesi ve arkadaşları itiraz etse de, bunu yapmaya kararlıdır. Yolculuğa çıkmadan önce gereken malzemeleri ve yiyecekleri hazırlayan Davidson, dört deve ve bir de köpek ile 2 bin 700 km’lik yol, neredeyse 2 yıl sürecektir. Susuzluk ve vahşi hayvanlar gibi tehlikelerin de yer aldığı yürüyüşte National Geographic fotoğrafçısı olan Rick Smolan da onun yanında olacaktır. Bu yolculuğun öncesinde tanışan ikili, doğayı olduğu kadar birbirlerini de keşfedeceklerdir.

Avustralyalı yazar olan Robyn Davidson’un kendi anılarından yola çıkarak yazdığı kitabından uyarlanan yapımın orijinal adı Tracks. Yapımda baş rollerde yer alan oyuncular ve aldıkları roller ile; Adam Driver Rol: Rick Smolan, Mia Wasikowska Rol: Robyn, Davidson Emma Booth Rol: Marg ve Melanie Zanetti Rol: Annie
Güney Amerika’nın Amazon Ormanları gibi bakir alana sahip olan Avustralya çölleri içinde ıssızlıklar, ve doğal yaşam gizemleri barındırır. Ayrıca bir çok sürprizin de bulunduğu çöllerin asıl sahipleri de Aborjinlerdir ve bu dünya hem sinemacıların hem de serüven tutkunlarının mutlaka görmek istedikleri alanlardan bir tanesidir. Örneğin İngiliz Yazar olan James Vance Marshall’ın kitabından uyarlanan, 1971 yapımı Sonsuz Çöl adlı film de bu dünyaya metaforik anlamlar yüklerken diğer yandan zamansızlık duygusu da vermektedir.

Çöldeki İzler Türkçe dublaj izleyebileceğiniz yapım ise gerçek bir yolculuktan meydana geliyor. Yazar Robyn Davidson bu yolculuğa çıkabilmek için deve almak zorundadır ve bunu 2 yıl sonra başarmıştır. Alice Springs’ten yola başlayıp, 3 bin km gittikten sonra Hint Okyanusu kıyısına varır. Bu yolculukta köpeği Diggity ve 4 devesi Goliath, Zeleika, Bub ve Dookie kendisine eşlik ederken, diğer yandan fotoğrafçı Rick Smolan’ın da desteği büyük olmuştur.

Tür: 2014 Filmleri, Biyografi, Dram Filmleri, Macera Filmleri, Türkçe Dublajlı Filmler

Yapım: 2014

IMDB Puanı: 7.4

Yönetmen: John Curran

Oyuncular: Adam Driver, Mia Wasikowska, Jessica Tovey, Emma Booth, Rainer Bock

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?