Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Düğün Dernek 1 izle

FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Düğün Dernek 1 izle

Türk sinema tarihinde bir çığır açmış oyuncular Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in baş rollerini paylaştıkları komedi filmi Düğün Dernek, Sivas’ta gerçekleştirilen imece usulü bir düğün hikayesi anlatıyor. Esenyurt köyünde yaşamakta olan İsmail’in oğlu Tarık, yurt dışında yaşamaktadır ve bir gün aniden çıkıp, köye gelir. Önce bu gelişi memleket özlemi olarak değerlendirilse de bu gelişin altında yatan sebebin ortaya çıkması çok uzun sürmeyecektir. Tarık, çalıştığı Letonya’da bir kızla birliktedir ve Letonya’da çalışmaya devam edebilmesi için Monica ile evlenmek zorundadır. Kendisinden evlilik için olur almaya gelen Tarık’ı düğünsüz evlendirmemek isteyen İsmail acele ile bir düğün hazırlığına girişir. Ancak hazırlıksız yakalanan İsmail, oğluna düğün yapamadı, demesinler diyerek, Tüpçü Fikret, Çetin ve köy öğretmeni Saffet’i de seferber eder ve hiç parası olmadan 10 gün içinde ciddi bir düğün planı yapar. Tüpçü Fikret Sivas’ta bulunan bağlantıları ile irtibata geçer ve otelde düğün yapmak üzere söz verir. Ancak işler istediği gitmez ve köy meydanında bir düğün yapmaya karar verirler. Her şey tamam derken, birden düğün gecesi curcuna kopar. Gelin, devenin sırtından kaybolmuştur. Rusya’da gelen mafya üyeleri gelini geri götürmeye gelmiş ve Çetin ile Tüpçü Fikret de bu macerada yerini almışlardır.

BKM’nin yapımcılığını üstlendiği eserin senaryosu ve yönetmenliğini Selçuk Aydemir yapıyor. Baş rollerde de Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in yanı sıra Barış Yıldız, Devrim Yakut ve Rasim Öztekin yer alıyorlar.
Selçuk Aydemir yalnızca 6 günde Çalgı Çengi adlı yapımı çekmiş ve başarılı olmuşken, üstüne Üsküdar’a Giderken adlı yapımı ile ne yazık ki reyting kurbanı olmuştu. Bu durumu İşler Güçler adlı dizi ile toparlayan Aydemir, dizilerde son derece cesur davrandı ve hedef kitleyi netleştirdi. Sinemadaki hedefini de geniş tutan Aydemir bu hedefini Düğün Dernek yapımı ile tutturdu.
dugun dernek 2 izle
yeceğiniz yapımının tamamı Sivas’ta çekilirken, köyde İsmail Abi olan ve herkes tarafından sevilen kişinin Letonya’da okuyan oğlu Tarık köye çıkagelir. Okul bittikten sonra Letonya’da kalıp, çalışabilmesi için sevdiği kız ile evlenmek durumundadır. Tarık’ı şanlı şöhretli, örf ve adetleri içeren bir düğün yapmayı planlayan İsmail, imece usulü gerçekleşecek bir düğün yapmak üzere kolları sıvar. Ancak İsmail ve arkadaşlarını çeşitli sürprizler beklemektedir.
Sitemizde düğün dernek 2 izle
yebileceğiniz yapım tam bir yöresel aksiliklerin yaşandığı bir komedi yapımı. Fakat hikayeyi yalnızca şive, argo ya da kötü bel altı esprilerle süsleyen bir yapım değil. Şiveden kaynaklı anlaşılamayan sözcükler geçse de, yapım genel itibarla her dozu iyi kullanılmış bir eser.
Düğün Dernek HD izlemenin keyifli olacağı sitemizde Ahmet Kural’ı Tüpçü Fikret karakteri olarak izlemek ve farklılığını görmek son derece eğlenceli olacaktır. Sergilediği gişe başarısı da Düğün Dernek’i 2014 yılının hit Türk yapımı olmasını sağladı.

Tür: 2014 Filmleri, IMDB 7+ Filmler, Komedi Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2014

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Selçuk Aydemir

Oyuncular: Ahmet Kural , Murat Cemcir , Rasim Öztekin , Devrim Yakut , Barış Yıldız

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Düğün Dernek 1 izle” filminde 1 Yorum bulunuyor.