Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Haziran Yangını 2015 Full izle

FILM BILGILERI 1 sene önce eklendi
Haziran Yangını 2015 Full izle

Yerli belgesel türündeki filmler arasında yer alan Haziran Yangını 12 Haziran 2015 tarihinde vizyona girdi. 4.1 IMDB puanı ile beyaz perdede yer alan Haziran Yangını adlı filmin yönetmen koltuğunda Gürkan Hacır yer alıyor. Baş rollerinde Sayfı Sarısülük, Çiğdem Sarısülük , Mustafa Sarısülük ve İkrar Sarısülük’ün yer aldığı yapım 2013 yılının mayıs ayında Gezi Parkı olayları olarak ülke tarihine geçen olayları konu ediniyor. Türkiye pek çok kez farklı olaylara tanıklık etmiştir ancak son dönemlerde en çok ses getiren ve yankı uyandıran olay ise Haziran Yangını olarak adlandırılmaktadır.
Gezi Parkı olaylarının yaşanmasının temelinde her ne kadar ağaçların kesilmesi söz konusu edilse de aslında o bölgeye yapılacak olan devlet binalarının kaçak binalardan oluşmasıdır. İstanbul Taksim çevresinde yer alan yeşil alan, o çevrede tek oksijen kaynağı olan Gezi Parkıdır.

Bu yeşil alanın binalarla çevrelenecek olması halkın ayaklanma başlatmasına neden oldu. Ve İstanbul’da yaşanan bu ayaklanma yalnızca orada kalmayıp, başta Ankara şehri olmak üzere ülkenin dört bir yanında ses getirdi. Haziran Yangını izleyeceğiniz yapımda Diren Gezi olayları ülkenin genelinde yaşanırken başta hükümet, pek çok da sivil toplum örgütünün sokaklara çıkmasına neden oldu. Olaylar bir yandan büyürken polis ve emniyet güçleri de güvenlik önlemleri aldı. İstanbul Taksim’de pek çok iş yeri ve dükkan zarar görürken, banklar, ATM’ler ve pek çok hizmet alanı zarara uğradı. Ülke tarihine damga vuran bu olayı beyaz perdeye aktaran ve muhteşem bir belgesel oluşturan Gürkan Hacır, halkın aslolan gerçekleri görmesine imkan tanımak istemiştir. Bu gerçekleri tüm açıklığı ile sunan Hacır, halkın bu haklı hakkının da peşine düşmesine olanak sağlamak istemiştir. Kızılay Meydanı’nda kurşun isabet eden Ethem Sarısülük 13 gün hastanede yaşam mücadelesi verirken bu savaşı kaybederek, hayatını yitirmişti. Haziran Yangını full izleyebileceğiniz yapım Ethem Sarısülük’ün anısına ithaf edilmiş ve filmde de Sarısülük ailesinden Sayfı Sarısülük, Çiğdem Sarısülük , Mustafa Sarısülük ve İkrar Sarısülük de yer almışlardır. İyi seyirler dileriz.

Tür: 2015 Filmleri, Yerli Filmler

Yapım: 2014 - Türkiye

IMDB Puanı: 4.3

Yönetmen: Gürkan Hacır

Oyuncular: Sayfı Sarısülük, Mustafa Sarısülük , Çiğdem Sarısülük, İkrar Sarısülük

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?