Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Kara Bela 2015 Full İzle

FILM BILGILERI 11 ay önce eklendi
Kara Bela 2015 Full İzle

Kült komedi dizisi Leyla ile Mecnun ve Bana Masal Anlatma filminin başarı senarist ve yönetmeni Burak Aksak’ın yeni filmi Kara Bela 18 Eylül 2015 tarihinde vizyona girmişti. Komedi türündeki yapımın baş rollerini Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Zihni Göktay, Zerrin Sümer ve Hasibe Eren paylaşıyorlar.
Kara Bela izlerken, hep kurallara göre yaşayan Kudret’in başına gelen olaylarla hayatı birden bire değişir. Bu değişiklikle birlikte gördüğü rüya Gaziantep’e gitmesine neden olur. Gaziantep’e doğru yola çıkan Kudret’in başına ve arabasına gelmeyen şey kalmaz. Kudret bu yolculuğun sonunda hem kuralsız yaşamanın keyfine varırken diğer yandan dostluğun da önemini keşfeder.

Kara Bela yapımı cıvık bir komedi değil, pespaye espriler yer almayan, kaba cinsellik şovlarının görülmediği, dozunda bir argo kullanımında, sıcak, sevimli bir yerli komedi ve aile filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmin bütün omurgası Cengiz Bozkurt’un üzerine oturtulurken, Bozkurt’un benzersiz mimik ve vücut dili hareketi ile olağan üstü performansı filmin devamlı olarak komedi unsurunu yukarıda tutuyor. Cengiz Bozkurt, uç noktada gıcık ancak çok sevimli, itici ancak şirin bir adam olarak filmde performans sergiliyor. Yalnız bu duruşu bile yapımı izlenebilir kılan özelliklerden bir tanesi. Aynı şekilde Bozkurt’a eşlik eden diğer oyuncular da aynı takibi ve ilgiyi hak ediyorlar. Cengiz Bozkurt Kudret rolü ile sümsük, orta yaşlı ve işsiz bir loser’ı mükemmel şekilde resmediyor. Filmi seyrederken Cengiz Bozkurt ve Kudret kişiliklerinin nasıl iç içe geçtiğini düşünüyorsunuz. Diğer yandan filmin en büyük diğer başarısı da kast seçimlerindeki özen ve rol almış olan bütün oyuncuların filmin doğasına uygun ve uyumlu bir çizgide yer alarak, oyunculukları anlamında hiç sırıtmıyor olmaları. Filmin konseptine uygun sıcaklığı tam anlamıyla yapıma yansıtabilmeleri de ayrı bir başarı. Seda Bakan’ın özgün güzelliği ve şirin aurası bir araya geldiğinde her zaman inandırıcı bir görünüme sahipken aynı zamanda korunmaya muhtaç ve masum bir prenses tarzı ile Burcu rolü ile karşımıza çıkıyor. Seyyar satıcı olarak göreceğimiz Güven rolünde ise Erkan Kolçak Köstendil, gerçekçi olduğu kadar serseri ve romantik rolünü tam bir doğallıkla üstleniyor ve yapıma artı değer katıyor. Cihan Ercan ve deneyimli usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu da performansları ile yapımda göz doldurmayı başarıyorlar.

Kara Bela full izleyeceğiniz absürd komedi ve romantik macera tarzı karşımı bir türde yer alan yapım zaman zaman durağan bir hal alsa da oyuncuların kendilerine özel performansları ile yapımın ritmi hiç düşmüyor ve aksine kolayca izlenebilen, sevgili ya da aile ile izlemeyi tercih edebileceğiniz bir yapım meydana getiriyor. Yapım son derece eğlenceli, sıcak ve samimi bir portre çizerken yapımı sitemizde izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Tür: 2015 Filmleri, Komedi Filmleri, Yakında Gelecek Filmler, Yerli Filmler

Yapım: 2015 - Türkiye

IMDB Puanı: 5.5

Yönetmen: Burak Aksak

Oyuncular: Cengiz Bozkurt , Seda Bakan , Sadi Celil Cengiz , Tarık Ünlüoğlu , Erkan Kolçak Köstendil

Etiketler: ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?