Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Mucize 2015 Full HD izle

FILM BILGILERI 12 ay önce eklendi
Mucize 2015 Full HD izle

Senaryosunu yazan ve yönetmenliği yapan Mahsun Kırmızıgül imzalı Mucize adlı filmin baş rollerini de Talat Bulut, Mert Turak, Mahsun Kırmızıgül, Erdem Yener ve Büşra Pekin paylaşıyor.

Çekimleri İzmir’in Foça ilçesinde, Uşak’ta, Kars’ta ve Kağızman’da bir köyde gerçekleşen yapım dram türü yapımlar arasında yer alıyor. Yapımcılığını Mahsun Kırmızıgül ve Murat Tokat’ın üstlendikleri yapımın bütçesi de 5 milyon dolar olarak açıklandı.

Son derece yüksek bir bütçeye sahip olan Mucize izleyeceğiniz film 1960’lı yılların sefalet içinde yaşamakta olan ve darbe sürecinden geçen bir Türkiye panoraması sunuyor. Yapımda fakirliğin diz boyu olduğu yıllarda eğitim görmek isteyen yüz binlerce öğrenci ve öğretmenin hikayesi konu ediliyor. Darbe dönemine denk gelen filmde Egeli bir öğretmen (Talat Bulut canlandırıyor) Anadolu’nun henüz keşfedilmemiş bir köyüne sürgün ediliyor. Köyden ilk bahardan son bahara kadar ilçeye gidiş söz konusu iken kış aylarında asla çıkılamıyor. Eğitim çabası sürdüren öğretmen köyde öğrenciler kadar köyün muhtarı olan adamın engelli oğlu ile de ilgilenmektedir.
Köyün gençlerinden yaşları en büyük olanlara köyün kadınları ilk bahar aylarında civar köylere giderek kız bakarken, gözleri güzel olsun diyen gence şaşı bir kız, dişleri güzel olsun isteyen gence ise dişleri çürük bir kız gelin gelirken, muhtarın ilçede bir adamın hayatını kurtarması üzerine adam kızını muhtarın son ve engelli oğluna vermeyi teklif eder. Kız dünyalar güzelidir ve köyün insanları kıza, engelli bir adamla nasıl birlikte olduğu konusunda rahatsız etmektedir. Yapımda köyü terk eden engelli genç ve karısı yıllar sonra köye öğretmenle birlikte döner ve bir mucize olmuştur.

Yapımı siz de sitemizde Mucize full izleyerek, mucizenin nasıl gerçekleştiğine tanık olabilirsiniz. İyi seyirler.

Tür: 2015 Filmleri, Dram Filmleri, IMDB 7+ Filmler, Manşet Filmler, Yerli Filmler

Yapım: 2014 - Türkiye

IMDB Puanı: 6.8

Yönetmen: Mahsun Kırmızıgül

Oyuncular: Talat Bulut , Mert Turak , Mahsun Kırmızıgül , Erdem Yener , Büşra Pekin

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?