Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Pawn Sacrifice — Şah Mat izle

FILM BILGILERI 11 ay önce eklendi
Pawn Sacrifice — Şah Mat izle

Şah Mat, 2 Ekim 2015 tarihinde vizyona girecek olan Biyografik filmdir. Filmin başrollerini Tobey Maguire, Liev Schreiber ve Michael Stuhlbarg paylaşmaktadır. Filmin yönetmenliğini Edward Zwick yapmaktadır. Filmin senaryosunu Steven Knight yazarken, filmin müziklerini ise James Newton Howard bestelemiştir.
Amerikalı satranç şampiyonu Fischer’ın Rus şampiyon Boris Spassky ile olan efsanevi maçını konu alan filmde, Fischer’ın hasmını Liev Schreiber perdeye taşıyor. Güçlü oyunculuklarla desteklenen bir mücadeleyi perdeye taşıyan film, yan karakterlerin performanslarıyla da adından söz ettirecek gibi görünüyor. Bu sayede satranç hakkında tüyolarda elde edebileceğiz ve bu sayede bu dehanın zekası hakkında bilgi elde edebilirsiniz.
yapıtın orijinal adı Pawn Sacrifice’dır. Filmin Türkiye’de dağıtımı TME (The Moments Entertainment) şirketi tarafından üstlenilmiştir.
Eserin çekimleri 2013 yılında yapılmıştır. Şah mat full izleyebilirsiniz.

http://gitfilmizle.com/wp-content/uploads/2015/09/Şah-Mat-Ful-izle.jpg

Film bir satranç dehasının hayatını anlatmaktadır. Bir kişi üzerinden bütün soğuk savaş dönemine de değinen filmde satranç oyununda Fischer Humması taktiğini bulan Bobby Fıscher’in satrançta dünya şampiyonluğuna nasıl gittiği anlatılmaktadır. Fischer’in anti Amerikan olduğu gerekçesiyle vatandaşlıktan atılır ve İrlanda vatandaşlığına geçer hayatının sonuna kadar ise bir İrlandalı olarak kalır. Fischer rolünü Spiderman filmlerinden tanıdığımız isim Tobey Maguire canlandırıyor. Fischer’in bu sıra dışı yaşamına tanık olunca şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. Şah mat hd izleyerek kaliteli bir film izleyebilirsiniz.
Amerikalı satranç şampiyonu Fischer’ın Rus şampiyon Boris Spassky ile olan efsanevi maçını konu alan filmde, Fischer’ın hasmını Liev Schreiber perdeye taşıyor.

http://gitfilmizle.com/wp-content/uploads/2015/09/Şah-Mat-Hd-izle.jpg

Güçlü oyunculuklarla desteklenen bir mücadeleyi perdeye taşıyor. Şah mat izleyerek satranç dehasının hayatı hakkında daha fazla bilgi edebilirsiniz.
2014 yılı ABD yapımı film, dram yanında biyografiyi de içine almaktadır. Aynı zamanda savaş anları da içine alan bir film izleyeceksiniz. Oyuncu kadrosunda Tobey Maguire, Liev Schreiber, Peter Sarsgaard gibi usta isimler bulunuyor. İzleyicisine Ficher taktiğini yansıtan Pawn Sacrifice ( Şah Mat 2015 ), Bobby Fischer’ in satranç da şampiyonluğa nasıl adım adım gittiğini anlatıyor. Hayatının sonuna kadar İrlanda’ lı olara yaşamına devam eden Fischer, aslında bir İrlandalı değildir. Anti American olduğu düşünülmesi sebebiyle vatandaşlığı elinden alınır. Hayat onun için artık başka şekilde devam etmektedir. Peki bu meşhur Bobby Fischer kim diyecek olursanız; hemen belirtelim, Spiderman filmlerinden aşina olduğumuz Tobey Maguire hayat vermektedir. Şah Mat 2015 aslında yönetmenin iddiasına göre, daha önceden çekimleri planlanan fakat çekimlerine sonradan başlanan bir nevi gecikmeli bir film olmuştur. Başka bir deyişle izleyicisiyle beklenenden biraz geç buluşan bir yapım olmuştur. İzleyicilerin beğenisini yine de toplamış ve beklentilerini karşılayan, beklediklerine değen bir yapım olmuştur. Ailenizle keyifle izleyebileceğiniz, beyin fırtınası yaratacak bir yapım sunulmaktadır. 120 dakikalık Şah Mat 2015 filmi boyunca yerinizden kalkmak istemeyeceksiniz.

Tür: 2015 Filmleri, Biyografi, Dram Filmleri, Fragmanlar, IMDB 7+ Filmler

Yapım: 2015 - ABD

IMDB Puanı: 7.1

Yönetmen: Edward Zwick

Oyuncular: Tobey Maguire , Liev Schreiber , Peter Sarsgaard

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Pawn Sacrifice — Şah Mat izle” filminde 2 Yorum bulunuyor.