Sitemizde şuan toplam 505 film bulunmaktadır.

Şevkat Yerimdar 2 Bizde Sakat Çok izle

FILM BILGILERI 8 ay önce eklendi
Şevkat Yerimdar 2 Bizde Sakat Çok izle

Meraklılarının uzun süredir beklediği yapım Şevkat Yerimdar adlı filmin ikincisi Şevkat Yerimdar 2, 25 Aralık 2015 tarihinde vizyonda olacak. Komedi türündeki filmin yönetmenliğini Bülent İşbilen yaparken baş rollerini yine Özgürcan Çevik ve Başak Parlak paylaşıyorlar.
Şevkat Yerimdar 2 izleyeceğiniz yapımda yumurtacı dükkanı işleten Şevkat’in tatil macerasına tanık olacaksınız. Konusu ile ilgili net bir açıklama yapılmayan filmde Şevkat karakterini hatırlamak gerekirse, Amokachi adında bir tavuğu olan ve mahalleli tarafından da oldukça sevilen karakterin tek bir sorunu vardır o da öfke kontrolü problemi yaşamasıdır. Bu sorunu nedeniyle insanları azarlayan ve kendisine kalkan ellere itiraz ederek, müdahale etme duygusu yaşamaktadır. Bu her şeye karşı durumu onda hazır cevaplık da sağlarken, asma kesme durumlarını karikatürize eden ve mizahi bir dille eleştirel yaklaşımla değerlendirirken aynı zamanda varoş ve zengin İstanbul karşılaştırmalarını da sıkça dile getirmektedir.

İnternet üzerinde skeçleri ile ünlenen ve sosyal medya fenomeni olan tipleme beyaz perdede yerini böylece de almış oldu. İstanbul’da ünlü bir ailenin yanına şans eseri şoför olarak giren Şevkat, Başak Parlak’ın canlandırdığı Peşin karakterine aşık olması ile de Yeşilçam geleneğini günümüze taşıyor. Sinema eleştirmenlerine göre davranışları çok rahatsız edici olmamakla birlikte karikatürize edilmiş olan bu karakter fiziksel tavırları ile de odak noktası haline dönüşmüş. Kaba komedi mizanseni sunulan yapımda biraz Adam Sandler yapımlarına tanık olmak ve özellikle de 2002 yılında vizyona girmiş olan Kazara Zengin yapımını hatırlamamak mümkün değil.

Ancak aslında tam da kenar mahalle delikanlısını temsil eden Şevkat Yerimdar hiçbir şeyi umursamayan zengin evlerini, tekneleri, plajları ve alışveriş merkezleri gibi alanlarda olağan dışı durumlar yaratarak kendisine bir farklılık oluşturuyor. Şevkat’in yaşadığı ve alışık olduğu Karaköy’de bulunan salaş balıkçıda içki içmeyi seven ve sonunda mutlaka kavga çıkma ihtimali olan düğünlere katılan bir adamken, zengin Pelin’e duyduğu aşk herkes için adaptasyon sorunu yaşatıyor. Yeşilçam komedi geleneğinden yola çıkan Şevkat Yerimdar ilk yapımdan sonra bakalım çıktığı tatilde neler yapacak?

Tür: 2016 Filmleri, IMDB 7+ Filmler, Komedi Filmleri

Yapım: 2015

IMDB Puanı: 7.1

Yönetmen: Bülent İşbilen

Oyuncular: Cezmi Baskın , Başak Parlak , Tarık Pabuççuoğlu , Serkan Kuru , Özgürcan Çevik

Etiketler: , , ,

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?